aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. MGOK Lubawka

Otto Müller, współtwórca grupy artystycznej, która stworzyła ten piękny manifest, urodził się w Lubawce i dlatego zapraszamy na Scenę Klasyczną właśnie w Bramie Lubawskiej.

fot. opactwo

W niedzielę (25 lipca) na Górze św. Anny w Krzeszowie w kościele ku czci Matki Maryi odbędzie się uroczysta Msza Święta. Uroczystości przewodniczyć będzie ksiądz doktor Jan Pazgan.

fot PTTK

W niedzielę (25 lipca) o godzinie 8.00 z przystanku PKS przy ul. Wojska Polskiego grupa turystów wyruszy na wycieczkę z Janowic Wielkich do Trzcińska po najpiękniejszych szlakach Rudaw Janowickich. Na trasie Zamek Bolczów, Głaziska Janowickie, Skalny Most, Piec, Starościńskie Skały, Jańska Góra, Szwajcarka, Krzyżna Góra, Sokoliki. Trasa ma 16 km długości.

 luxmed

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

fot. facebook Centrum Kultury

Nad kamiennogórskim zalewem wystąpi Nancy Vieira z zespołem. Koncert zaplanowano na 25 lipca, na godzinę 20:00.

W lipcu w ramach Sceny Klasycznej Brama Lubawska na terenie gminy Lubawka odbędą się koncerty w ramach Bach Festival Świdnica.

fot. CBK Krzeszów

Centrum Biblioteczno- Kulturalne w Krzeszowie zaprasza na koncert Gary Moore Tribute Band. Występ gwiazdy wieczoru poprzedni gitarowy roast przygotowany przez lokalnych wykonawców.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

fot. Europejska Perła Baroku

W Krzeszowie trwa kolejna edycja Letnich Koncertów Organowych. Ten cykl koncertowy jest jedynym takim wydarzeniem w Polsce, gdzie koncerty grane są dwa razy dziennie, są zupełnie bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Nie lada gratką dla odwiedzających Pocysterskie Opactwo są też prezentacje organowe „Dotknij Englera”, po każdym z koncertów słuchacze mogą wejść na emporę organową i poznać instrument - również od środka.

Krzeszów, Kino za Rogiem

Kino za Rogiem w Krzeszowie zaprasza dzieci na bezpłatne seanse. Filmy wyświetlane będą w czwartki o godzinie 15:00. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna: 75-610-60-15.

REKLAMA

ds21