aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - PiS

Dzisiaj (sobota, 20 czerwca) w Kamiennej Górze gościli politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcający do udziału w wyborach i głosowania na Andrzeja Dudę. Spotkanie zaplanowane było na placu Grunwaldzkim, ale z powodu pogody przeniesione zostało na dziedziniec Muzeum Tkactwa.

 

Do Kamiennej Góry przyjechał ministrowie Michał Dworczyk, Marzena Machałek i Krzysztof Kubów oraz senator Krzysztof Mróz. Wszyscy zachęcali do udziału w wyborach. Podkreślali, że każdy głos się liczy. Z badań wynika, że o zwycięstwie może decydować 300-350 tys głosów.

Kamienna Góra - PiS

- Wygramy te wybory dla Polski, dla nas dla naszych dzieci i wnuków – mobilizowała wyborców Marzena Machałek. Mówiła, że w pierwszym okresie rząd PiS doprowadził do wyrównania poziomu życia Polaków poprzez programy socjalne (500+, 13 emerytura). W drugim etapie nacisk położony zostanie na rozwój. Uznała, że tylko ten rząd i z tym prezydentem może to zagwarantować.

K. Kubów przypomniał, że opozycja krytykowała wybory korespondencyjne 10 maja, mówiła o zagrożeniu życia. Teraz już takie obawy nie są zgłaszane. Według polityka PiS-u była to więc tylko metoda zmiany kandydata PO na prezydenta. Za nieprawdziwe uznał zarzuty braku wsparcia rządu dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa. Przypomniał, że do przedsiębiorców trafiły już 82 mld zł z zaplanowanych 400 mld. Prosił zebranych o podjęcie wysiłku przekonania rodziny, sąsiadów, znajomych do udziału w wyborach i zagłosowania na A. Dudę.

Senator Krzysztof Mróz przypomniał, że PiS przegrał wybory do Senatu i teraz większość tej izby parlamentu nie chce współpracować z rządem i sejmową większością. Do realizacji planów potrzebny jest prezydent, który będzie z rządem i Sejmem współpracował, przypominał Senator.

Kamienna Góra - PiS

Chwilę przed wystąpieniem Michała Dworczyka na dziedzińcu muzeum doszło do incydentu. Jeden z uczestników spotkania wyciągnął transparent i zaczął krzyczeć „Duda przed Trybunał Stanu”. Szybko został wyprowadzony z budynku. M. Dworczyk wyjaśnił zebranym, że dla PO wygrana w wyborach prezydenckich to być, albo nie być. Bez zdobycia ośrodka władzy PO przestanie istnieć. Namawiał do przekonywania niezdecydowanych wyborców. Przypomniał osiągnięcia PiS-u: programy 500+, 13 emeryturę, obniżenie podatków PIT i CIT, zwolnienie z podatku osób do 26 roku życia, podniesienie płacy minimalnej, wzrost nakładów na służbę zdrowia, wprowadzenie darmowych leków dla seniorów. W regionie zasługi PiS-u to budowa S3, S5 i S8, rozpoczęcie budowy Dolnośląskiego Centrum Onkologii, dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Minister chwalił działania rządu i społeczeństwa w związku z koronawirusem.

Wyborczy plan A. Dudy opiera się na czterech filarach – inwestycjach: strategicznych, lokalnych, dla zdrowia i dla środowiska. Jego realizacja ma pozwolić na utworzenie miliona miejsc pracy, realizację inwestycji w każdej gminie, wsparcie polskich firm i rozwój całej Polski.

M. Dworczyk mobilizował wyborców mówiąc, że nadal możliwa jest wygrana A. Dudy w pierwszej turze.

Kamienna Góra - PiS

O głos zabiegał burmistrz Janusz Chodasewicz. Na początku wystąpienia podziękował polityko PiS-u za wsparcie miasta przy pozyskiwaniu środków na remonty dróg i szkół. Chwilę później zażądał zapewnienia budowy obwodnicy Kamiennej Góry, czyli łącznika drogi wojewódzkiej Wałbrzych – Kamienna Góra z planowaną S3. Przypomniał, że po wizycie u M. Dworczyka, wydawało się, że budowa jest pewna, ale nadal nie wiadomo czy obwodnica powstanie. M. Dworczyk uznał, że nie może powiedzieć każdemu rozmówcy, tego co ten chciałby usłyszeć. Nie może bowiem składać deklaracji w sprawach, na które nie ma 100% wpływu. Zapewnił jednak, że będzie wspierał miasto w staraniach o budowę łącznika. Z najnowszych ustaleń wynika, że wkrótce ma być podpisany list intencyjny między Urzędem Marszałkowskim o GDDKiA.

 

REKLAMA