aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

13 kwietnia br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 29 - letniego mieszkańca gminy Lubawka, który miał na sumieniu jazdę "za kółkiem" pod wpływem narkotyków, jak też dwukrotne złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci kamiennogórskiej policji zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Lubawka, który dwukrotnie w ciągu dwóch dni wsiadł za kierownicę swojego samochodu, mimo prawomocnego zakazu obowiązującego do września 2023 roku, wydanego przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Decyzja sądu wynikała z faktu, iż mężczyzna dopuścił się we wrześniu ubiegłego roku w Jarkowicach przestępstwa, w postaci kierowania samochodem osobowym pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy.

Jak widać 29 – latek nie zrozumiał powagi sytuacji, nie wyciągnął wniosków i wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając ponownie za kierownicę swojego samochodu pod wpływem narkotyków. Jak się okazało i tym razem tester wykazał, iż kierowca znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie, do popełnienia których się przyznał. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

REKLAMA