aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

arimrJeszcze tylko do 31 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

zus Naliczenie kapitału początkowego zwiększa znacząco emeryturę. Niestety wiele osób, które zbliżają się do wieku emerytalnego nadal nie złożyło wniosku do ZUS o wyliczenie kapitału, który jest odtworzoną kwota składek na ubezpieczenie emerytalne sprzed 1 stycznia 1999 roku.

Krzysztof Mróz

Na wczorajszym nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu uchwalono ustawę o zasobach własnych Unii Europejskiej, co pozwoli uruchomić unijne środki dla Polski. W ramach unijnego budżetu nasz kraj może liczyć na 770 mld złotych pochodzących z wieloletnich ram finansowych UE oraz pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Za przyjęciem ustawy zagłosowało większość posłów Klubu Parlamentarnego PiS (bez Solidarnej Polski, która była przeciw), Klub Lewicy, KP-PSL i Koło Polska 2050. Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej wstrzymał się od głosu, przeciw byli posłowie Konfederacji.

Swój komentarz do sprawy przedstawił senator Krzysztof Mróz:

policja

Tylko w ciągu dwóch dni weekendu majowego kamiennogórscy funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu, kierowali w stronę mundurowych słowa wulgarne typu k*wy, ch*je, cw*le, jeb*ć was. Padły również hasła w stylu rozj*ie wam głowy butelką czy inne pełne polotu ze słownikiem poprawnej polszczyzny nie mające nic wspólnego. Przypominamy, że za znieważenie funkcjonariusza publicznego lub za naruszenie jego nietykalności ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.

Kolejka 25 - 8-9 maja

Kolejka 19 - 8-9 maja

Kolejka 19 - 8-9 maja

Kolejka 17 - 8-9 maja

Lubawka

W Lubawce rozstrzygnięty został drugi konkurs na dotacje na działalność klubów sportowych.

fot. użyczone

Weekendowe wezbrania wód w rzekach przyniosły zaskakujący efekt nad kamiennogórskim zalewem. Poziom wody obniżył się o około 20 cm.

Imię Pani. Misja

Znany jest już wygląd okładki kryminału retro, którego akcja rozgrywa się na terenie dzisiejszej gminy Lubawka i gminy wiejskiej Kamienna Góra.

Kamienna Góra - Dzień Strażaka

Skromny charakter miały tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Kamiennej Górze. Uroczysty apel odbył się na placu przy komendzie powiatowej.

Pisarzowice - rzeka

Od jednej z mieszkanek Pisarzowic otrzymaliśmy zdjęcie rzeki płynącej przez wieś. Mieszkańców zaniepokoił kolor wody.

Kamienna Góra - ul. Mickiewicza

Wzdłuż ul. Mickiewicza w Kamiennej Górze ustawione zostały kwietniki. Konstrukcje uniemożliwiają parkowanie w niedozwolonych miejscach.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 11:00 do 20:00 4 maja.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA