aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. umkg

Kamienna Góra przystąpi do realizacji projektu „Radosna edukacja w kamiennogórskich przedszkolach”. Otrzymaliśmy prawie 860 tysięcy złotych dotacji na jego realizację.
Projekt będzie realizowany w trzech miejskich przedszkolach od 1 października 2020 r. do 31 grudnia 2021 r. Jego całkowita wartość przekroczy milion złotych.

 

15 istniejących miejsc przedszkolnych zostanie przystosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. 430 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat zostanie objętych dodatkowymi zajęciami edukacyjnymi.

 

Na terenie przedszkola nr 1 zostanie wykonany bezpieczny plac zabaw z miękką nawierzchnią, zostanie też zamontowana specjalistyczna huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole nr 3 w ramach projektu wzbogaci się o windę schodową. Przedszkole nr 2 jest już przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w ramach innego projektu.

 

Projekt przewiduje także indywidualne wsparcie psychologiczno - pedagogiczne dla dzieci z deficytami rozwojowymi. Do przedszkoli trafią nowe pomoce dydaktyczne. Placówki otrzymają komputery, tablice multimedialne oraz zestawy do zajęć umuzykalniających i plastycznych. Kadra placówek weźmie udział w szkoleniach zawodowych.

 

REKLAMA