aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 kondolencje

Ogłoszenie - działki budowlane Leszczyniec - IV przetarg

OGŁOSZENIE Wójt Gminy Kamienna Góra ogłasza IV przetarg ustny nieograniczony  na sprzedaż dwóch  nieruchomości gruntowych niezabudowanych z gminnego zasobu nieruchomości :

fot. UM Kamienna Góra

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa starego jazu na rzece Zadrna przy ul. Tadeusza Kościuszki. Ta budowla hydrotechniczna, zasilająca w wodę kamiennogórski Zalew, od dawna jest w złym stanie i od lat czeka na poprawę.

fot. UM Kamienna Góra

Kolejny awans Kamiennej Góry w rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. W najnowszym zestawieniu nasze miasto znalazło się na 38 pozycji wśród miast powiatowych. Kamienna Góra zaliczyła awans z 72 miejsca, wcześniej zajmowała pozycję - 230.

fot. UM Kamienna Góra

Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki rowerowej w kamiennogórskim Kamdża Bike Parku. Około 850-metrowa trasa będzie służyła bywalcom tego miejsca do bezpiecznych podjazdów. Tzw. singletrack ma łagodny przebieg, tak aby rowerzyści bez nadmiernego wysiłku mogli dostać się do punktu, w którym zaczynają się trasy zjazdowe. Ścieżka będzie dostępna już w październiku.

Kamienna GóraXLV Sesja Rady Miasta odbędzie się 12 października 2021 r. (wtorek) o godz. 14.30 w sali Nr 211 Urzędu Miasta z następującym porządkiem obrad:

fot. UM Kamienna Góra

Pojawienie się linii kolei dużych prędkości w Kamiennej Górze to ogromna szansa na poprawę dostępności komunikacyjnej całego regionu. Chcemy ją wykorzystać jak najlepiej dla mieszkańców i rozwoju miasta.
– Realizacja każdego tak dużego projektu niesie za sobą sporo korzyści i pewne niebezpieczeństwa, dlatego aktywnie uczestniczymy w konsultacjach i zgłaszamy uwagi do tego projektu – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

gmina Kamienna GóraWójt Gminy Kamienna Góra informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Kamienna Góra, Al. Wojska Polskiego 10 w dniu 04 października 2021 r. wywieszono wykazy nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy,najmu oraz użyczenia, stanowiących własność Gminy Kamienna Góra nr KROŚ.6845.1.4.2021. Szczegółowe informacje pod nr 75 610 62 78.

OGŁOSZENIE – działki Przedwojów – IV przetarg

Wójt Gminy Kamienna Góra ogłasza IV przetarg ustny nieograniczony  na sprzedaż   nieruchomości gruntowych niezabudowanych z gminnego zasobu nieruchomości :

Kamienna GóraStanowiska spisowe w kamiennogórskim ratuszu będą dziś pracowały do godziny 18.00. Urzędnicy pomagają mieszkańcom w dopełnieniu formalności w Narodowym Spisie Powszechnym.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA

ds21