Lubawka - turniej tenisa

Na kortach w Lubawce trwa Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Stanisława Wałendzisa. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć par.

Aktualizacja 18:52

Turniej wygrali Rafał Kuniej i Zbigniew Obrzud, którzy w finałowym meczu pokonali Bartłomieja Bąka-Dzierżyńskiego i Grzegorza Wojciechowskiego (6:2). Trzecie miejsce zajęli Ryszard Lizak i Andrfzej Sojko, którzy pokonali (6:5) Piotra Lorencika i Michała Lorencika.

Oryginalna informacja
Deblowy turniej o puchar Stanisława Wałendzisa rozgrywany jest w Lubawce od 2010 roku. Zeszłoroczna edycja nie odbyła się z powodu epidemii koronawirusa. Zawody organizowane są w celu uczczenia pamięci tenisowego działacza Stanisława Wałendzisa.

W tym roku do turnieju przystąpiły cztery pary z Czech, trzy z Lubawki i dwie łączone z Kamiennej Góry i Wałbrzycha. Turniej rozpoczęła gra w dwóch grupa.