Kamienna Góra - mistrzostwa warcaby 100-polowe

Dzisiaj (niedziela, 27 września) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się mistrzostwa powiatu kamiennogórskiego w warcabach 100-polowych. Oprócz mistrzowskich tytułów zawodnicy walczyli o prawo gry w zawodach strefowych.

W tym roku do mistrzostw powiatu zgłosiło się 24 zawodników. Ograniczona została liczba zawodników awansujących do zawodów strefowych, zamiast 8 osób w każdej kategorii, w tym roku awans wywalczyły tylko po 4 osoby. Turniej rozegrany został w 9 rundach po 10 minut rundzie dla każdego z zawodników.

Mistrzostwa wygrał Wojciech Zasada, drugie miejsce zajął Mariusz Nowak, trzecie Tadeusz Hajduk (cała trójka to seniorzy). Aleksander Wilk został najlepszym juniorem starszym, w klasyfikacji turnieju był czwarty). Michał Czyński wygrał kategorię junior młodszy (5 w open). Najlepszą orliczką została Zofia Sawicka (8 w open). Igor Skoczylas był najlepszym orlikiem (11 w open). Krystian Ziemichód wygrał rywalizację młodzików (14 open). Oliwia Kokosza została najlepszą juniorką młodszą (15). Zuzanna Gwoździewicz wygrała rywalizację młodziczek (18).

Zawody były częścią Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

Podczas turnieju Grzegorz Tomaszewski otrzymał podziękowania od zarządu LZS za pomoc w organizacji Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.