aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów

Coraz więcej pielgrzymów odwiedza Sanktuarium Krzeszowskie. Wierni nie tylko przychodzą się pomodlić, ale również przychodzą do sakramentów świętych. 

 

Działalność Europejskiej Perły Baroku przedstawiono podczas videokonferencji przedstawił ksiądz Marian Kopko oraz prezes fundacji „Europejska Perła Baroku” Grzegorz Żurek.

Już 7 czerwca odbędzie się Zlot Motocyklowy, który pierwotnie miał się odbyć 10 maja. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godzinie 12:00 w bazylice. Po eucharystii odbędzie się minikoncert oraz poczęstunek.

Fundacja planuje też kolejne wydarzenia. W jaki sposób się one odbędą będzie zależało od ograniczeń prawnych i sytuacji. Kolejna impreza planowana jest na 27 i 28 czerwca. Ma to być Festiwal Historyczny. Powstać ma osada średniowieczna, a trasy rozszerzone o podziemia. Odbyć się mają też wykłady historyczne. Planowany jest też koncert muzyki średniowiecznej. Całość ma być transmitowane w internecie.

Zgodnie z planami tradycyjne już koncerty organowe mają odbyć się normalnie.

2-5 lipca odbyć się mają warsztaty z tematyki muzyki i historii sztuki dla młodzieży.

Wielki Odpust Krzeszowski ma się odbyć tak jak co roku. 13 sierpnia odbyć się ma droga krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej. 14 sierpnia odbyć się ma nocna procesja po Kalwarii z cudowną Ikoną. 15 sierpnia tradycyjnie odbędzie się msza odpustowa o godzinie 12:00. Później odbyć ma się koncert patriotyczny.

Cały czas powstaje cyfrowa wersja kompleksu pocysterskiego. Prace zostały zlecone firmie, która już ma doświadczenie w tego typu instytucjach. Powstać ma pełen wirtualny spacer.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA