aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie - OSP - remiza

Strażacy z OSP Chełmsko Śląskie oficjalnie odebrali dzisiaj wyremontowaną remizę. Teraz mają miejsce na nowy wóz i obietnicę zapewnienia środków w budżecie gminy w 2022 roku.

Krzeszów - Hubertus

16 października (sobota) w Krzeszowie odbywał się Hubertus Okręgowy ZO PZŁ Jelenia Góra. Na placu przed bazyliką stanęło ponad 30 pocztów sztandarowych.

 osp

Wczoraj zakończył się kurs podstawowych dla strażaków ochotników. Zajęcia zaliczyło 35 osób z powiatów kamiennogórskiego i karkonoskiego.

fot. umwd

Technologie mobilności XXI wieku to temat przewodni tegorocznej edycji Polsko – Saksońskiego Forum Gospodarczego odbywającej się w czwartek na Zamku Topacz w Ślęzie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podczas konferencji reprezentował Wicemarszałek Grzegorz Macko.

fot.. PSP Kamienna Góra

Sześciu strażaków z jednostki w Kamiennej Górze odebrało dzisiaj awanse na wyższe stanowiska.

zus Bardzo często mylone są pojęcia zasiłku i dodatku pielęgnacyjnego. Różnice są dosyć istotne. Główna z nich to ta, że dodatek pielęgnacyjny wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych, natomiast zasiłek pielęgnacyjny – Gmina.

Kamienna Góra - Dzień Edukacji Narodowej

W sali widowiskowej Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj (czwartek, 14 października) miejskie uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

starostwo

Jest już decyzja komisarza wyborczego w sprawie referendum o odwołanie rady powiatu kamiennogórskiego. Dokument ma dzisiejszą datę.

Gmina Kamienna Góra otrzymała dotację na wymianę ogrzewania w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie.

Antonówka

Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 z Wałbrzycha zwiedziła dzisiaj Antonówkę i podziemia Arado. Przy okazji uczniowie spotkali się z saperami.

REKLAMA

ds21