aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 sesja lubawka

Władze Lubawki uczyniły kolejny krok do zakupy nowego wozu bojowego dla strażaków z Chełmska Śląskiego.

fot. GDDKiA

Mimo przerwy zimowej prace na budowie idą pełną parą. Wykonawca nie poprzestaje tylko na drążeniu tunelu, ale prowadzi także prace w zakresie robót drogowych oraz mostowych.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 0:00 do 14:00 28 stycznia.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 0:00 do 14:00 28 stycznia.

zus Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę pieniędzy w ramach programu "Rodzina 500 plus". Od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500 plus na nowo narodzone dzieci, od 1 lutego od tych rodziców, którzy wypłaty z programu chcą kontynuować.

zusNa Dolnym Śląsku mieszka obecnie 191 osób, które mają 100 i więcej lat. Wśród najstarszych Dolnoślązaków są 162 stulatki i 29 stulatków.  Na terenie należącym do legnickiego oddziału ZUS mieszka 30 wiekowych seniorów, na terenie wałbrzyskiego 50 oraz wrocławskiego 111. Najstarszą mieszkanką naszego regionu jest pani Stanisława, która skończyła już 108 lat i mieszka na terenie powiatu wałbrzyskiego.

W powiecie kamiennogóskim żyje12 kobiet i 1 mężczyzna w wieku powyżej 100 lat

fot. policja Wałbrzych

Podczas nocnej zmiany policjanci z Boguszowa-Gorc oraz funkcjonariusze ruchu drogowego z Wałbrzycha w Borównie sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeden z mężczyzn nie zatrzymał się jednak w wyznaczonym przez mundurowych miejscu, ominął ich i podjął ucieczkę. Mundurowi wsiedli do radiowozów, włączyli sygnały i rozpoczęli pościg, który zakończył się już po kilkudziesięciu sekundach, na bocznej ulicy tej samej miejscowości. Okazało się, że 34-latek z powiatu kamiennogórskiego próbował uniknąć spotkania z policjantami, gdyż nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

policja

Komendant kamiennogórskiej policji inspektor Janusz Cygal ma od dzisiaj nowego zastępcę.

zus Nowe rozwiązania podatkowe wprowadziły konieczność comiesięcznego obliczania składki zdrowotnej na podstawie osiągniętego dochodu. Żeby ułatwić przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności - ZUS przygotował specjalny bezpłatny kalkulator. Jest on dostępny na stronie zus.pl.

Tadeusz Kalaman

Historyk dr Mateusz Pazgan z Krzeszowa przypomina Tadeusza Kalamana, pierwszego starostę powiatu kamiennogórskiego. Dzisiaj przypada 40. rocznica śmierci T. Kalamana. M. Pazgan przypomina biografię tej postaci.

REKLAMA