aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Wójt gminy Kamienna Góra szuka sekretarza gminy. Współpracę z poprzednim zakończył z końcem roku.

 s3 - źródło GDDKiA

Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce w pierwszych dniach stycznia pracowało 65 jednostek sprzętowych oraz 226 osób.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 22:00 19 stycznia do 5:00 20 stycznia.

zus Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów Tarczy antykryzysowej 7.0, mogą już teraz składać wnioski o odroczenie terminu płatności składek za styczeń 2021 r. np. o miesiąc, club dwa – zanim przepisy zaczną obowiązywać.

lubawka ratusz

W najbliższy czwartek (21 stycznia) radni Lubawki po raz kolejny będą zastanawiać się nad wprowadzeniem podwyżki opłaty za odbiór odpadów.

fot. policja Kamienna Góra

W dn. 15 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej w Legnicy, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Legnicy 26 – letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie w dniu 11 stycznia br. w Kamiennej Górze oszustwa metodą „na policjanta” na szkodę 55-letniej mieszkanki Kamiennej Góry, która w wyniku tego przestępstwa utraciła ponad 30 tys. zł.

18 poies policja

W nocy z 15 na 16 stycznia w komisariacie policji w Ścinawie oraz w zaparkowanych przed budynkiem radiowozach wybite zostały szyby. Po kilku godzinach od zdarzenia na miejsce trafił Jukon, pies służbowy z kamiennogórskiej komendy wraz z przewodnikiem mł.asp. Marcinem Nieciem.

18 sople z

Mieszkańcy Kamiennej Góry informują o kolejnym zimowym zagrożenia na ulicach miasta.

18 powietrze z

Spadek temperatury bardzo szybko odbił się na stanie powietrza w Kamiennej Górze. Od jednego z użytkowników otrzymaliśmy zdjęcia dokumentujące pomiary dokonane wczoraj i dzisiaj. Podobne dane prezentowane są na miejskiej stronie.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 19:00 17 stycznia do 9:00 18 stycznia.

REKLAMA