aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Czadrów - inkubator - fot. archiwum

Po pół roku pracę na stanowisku dyrektora Inkubatora Przedsiębiorczości Gminy Kamienna Góra kończy Emil Korejwo. Gmina ogłosiła konkurs na to stanowisko.

Lubawka - ratusz

We wtorek (21 stycznia) Urząd Marszałkowski poinformował o przyznaniu 57 mln zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zadania związane z gospodarką wodno-ściekową. Jednym z beneficjentów jest gmina Lubawka.

Lubawka - stadion

Zaostrza się konflikt między Lubawką a wykonawcą remontu stadionu.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (środa, 22 stycznia) na Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 16:00 22 stycznia.

Lubawka - Choppers Garage

Lubawski Choppers Garage (ul. Krótka 4) zaprasza na charytatywną imprezę - Gramy dl Uli.

fot. TMMP

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach pozyskały w ostatnim czasie aż sześć projektów związanych z technologią hybrydową o łącznej wartości ponad 2 miliardy złotych. Trzy z nich dotyczą przyszłych planów fabryki Toyoty w Wałbrzychu. W 2021 zakład uruchomi dwie linie elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT) a rok później silnika o pojemności 1,5 litra tworzących razem elektryczny zespół hybrydowy. Napęd ten będzie montowany między innymi w nowej generacji toyoty Yaris, która w bieżącym roku zadebiutuje na europejskim rynku. Od stycznia fabrykami kieruje Dariusz Mikołajczak - pierwszy Polak na stanowisku prezesa w fabrykach Toyoty.

Polska Agencja Prasowa korzystając z danych GUS opublikowała informację dotyczącą segregacji śmieci w poszczególnych gminach w Polsce.

policja Dolny Śląsk

Miniony rok, to kolejny okres spadku przestępczości na terenie województwa dolnośląskiego, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, m. in. włamań, kradzieży samochodów, rozbojów oraz pobić. To także mniej wypadków drogowych. W minionym roku codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa przyczyniła się zarówno do rozpracowania dużych grup przestępczych, jak i zatrzymania sprawców czynów karalnych mniejszej wagi.

fot. MOS Kamienna Góra

Wczoraj (poniedziałek, 20 stycznia) na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Pisarzowicach odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Dzisiaj (wtorek, 21 stycznia) rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Kamienna Góra - rynek - ZSZiO - polonez

Dzisiaj (wtorek, 21 stycznia) na kamiennogórskim rynku zatańczyli maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Urząd Miasta Kamienna Góra zachęca do podpisywania petycji w sprawie budowy łącznika projektowanej drogi S3 z drogą wojewódzką 367 (wjazd do Kamiennej Góry od strony Wałbrzycha).

Aqua Zdrój - Wałbrzych

Brak śniegu, pogoda w kratkę czy pusty portfel to nie powód aby w tym roku siedzieć w domu podczas dolnośląskich ferii zimowych.

W miniony weekend odbył się turniej tenisa ziemnego o puchar miasta Dvůr Králové nad Labem w kategorii juniorów.

Kamienna Góra - Tara Gayan

W ramach cyklu Koncert miesiąca w kamiennogórskim ratuszu wystąpi zespół Tara Gayan. Polska grupa wystąpi 7 lutego, początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety kosztują 20 zł.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku