aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zus Pracowałeś u naszych sąsiadów i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? A może sam prowadzisz lub planujesz prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech lub w Czechach i nie wiesz gdzie powinieneś opłacać składki? Jeśli chcesz poznać swoje prawa i obowiązki przyjdź na spotkanie z polskimi i czeskimi ekspertami od emerytur i rent.

GUS opublikował dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu z podziałem na powiaty. Dane dotyczą 2018 roku. Nie obejmują firm zatrudniających do 9 osób. Podane zostały wynagrodzenia brutto.

Bóbr Opawa

W niedzielę (18 sierpnia) piłkarze Bobra Opawa rozegrają mecz w ramach Pucharu Polski.

Lubawka - Watra wraca

Dzisiaj (piątek, 16 sierpnia) odbyło się spotkanie realizatorów projektu Śniadanie Mistrzyń, Watra wraca z byłymi pracownikami lubawskiej Watry.

Uran OkrzeszynPiłkarski klub Uran Okrzeszyn szuka zawodników. Drużyna chce przystąpić do sezonu 2019/20, ale brakuje piłkarzy.

fot. facebook / Ptaszków - cichy i zielony

Część mieszkańców Ptaszkowa nie zgadza się z zaproponowanym przebiegiem łącznika drogi S3 z drogą wojewódzką Kamienna Góra - Wałbrzych. Proponują inne rozwiązanie, zbierają podpisy pod proponowanym przez siebie przebiegiem.

fot. policja Kamienna Góra

Rośnie ilość nietrzeźwych rowerzystów zatrzymywanych przez kamiennogórskich policjantów. Apele o zachowanie bezpieczeństwa na drogach niewiele dają.

ZUSKażda osoba, która się uczy aż do ukończenia 26 roku życia ma ubezpieczenie albo „przy rodzicu” albo z uczelni. Niestety wiele jest sytuacji, w których student podczas wizyty u lekarza dowiaduje się, że „świeci się na czerwono”, co oznacza, że nie jest ubezpieczony i nie ma prawa do bezpłatnego leczenia. Dlaczego w systemie NFZ jest nieubezpieczony?

Kolejka 2 - 17-18 sierpnia

Kolejka 2 - 17-18 sierpnia

Kolejka 1 - 15 sierpnia

Kolejka 1 - 15 sierpnia

Orzeł Lubawka : Zamek Kamieniec Ząbkowicki

Orzeł Lubawka rozpoczął dzisiaj (czwartek, 15 sierpnia) sezon w wałbrzyskiej klasie okręgowej. W inauguracyjnym meczu podejmował Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Krzeszów - Wielki Odpust

W Krzeszowie trwa Wielki Odpust. Bazylika wypełniła się już o godzinie 10 podczas Mszy za Ojczyznę. Główna suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12:00.

Lubawka - ratusz

Gmina Lubawka rozstrzygnęła przetarg na zimowe utrzymanie dróg. Wybrani zostali wykonawcy w 3 z 4 części zadania.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku