aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 Źródło: pixabay.com

Każda osoba, która często czyta, szuka oszczędności w zakresie kupowania książek. O ile wydatek rzędu 80 zł na dwie książki miesięcznie jest w zasięgu ręki przeciętnego Polaka pracującego na pełen etat, niebędącego studentem, o tyle już kupienie książek za 350 zł miesięcznie może buc dla wielu z nas wyzwaniem. Gdzie szukać oszczędności przy zakupie książek?

 

Biblioteki

Pierwszym rozwiązaniem - najbardziej oczywistym - jest udanie się do miejscowej biblioteki. Biblioteki nie mają jednak wszystkich nowości, które uwielbiają osoby będące na bieżąco z rynkiem wydawniczym. Dodatkowym problemem jest fakt, że książki z biblioteki nie można mieć na własność, a to znaczny minus dla osób, które uwielbiają książki nie tylko czytać, ale także wracać do nich co jakiś czas. Dodatkowo, gromadzenie książek w domowej biblioteczce jest kolejną przyjemnością prawdziwego bibliofila. 

Wymiana książek

Kolejnym pomysłem jest korzystanie z internetowych wymian. Jest to czasochłonne. Jeśli jednak znajdziemy dobrych towarzyszy, którzy mają dobrze wyposażone biblioteczki, wówczas takie źródło będzie dla nas prawdziwą żyłą złota, tańszym niż każdy sklep z książkami. W niektórych parkach w większych i mniejszych miastach znajdziemy metalowe regały, w ktorych można zostawić książki już przez siebie przeczytane i wziąć książki, które tam ktoś pozostawił. Po przeczytaniu, można te książki przynieść z powrotem do regału lub też zatrzymać. 

Antykwariaty

Jeszcze inny pomysł na pozyskiwanie taniego źródła książek to oczywiście zainteresowanie się antykwariatami. O ile te znajdujące się na ulicach naszych miast mają specyficzny klimat i tak zwaną duszę, to już te internetowe są czynne przez całą dobę. Dodatkowo, można w pół sekundy znaleźć w nich dosłownie to, czego szukamy, bez konieczności przedzierania się ręcznie przez regały. Po zamówieniu książki można zamówić ją z dostawą kurierską do domu. Przykładem takiego internetowego antykwariatu jest SkupSzop. Jest to miejsce, w którym możemy kupić używane książki, pochodzące ze skupu od prywatnych użytkowników. Książki są w niższych niż rynkowe ceny, a różnorodność tytułów jest bardzo dobra (są to najnowsze pozycje z list bestsellerów). Cena za książkę uzależniona jest od stopnia zniszczenia oraz oczywiście od tego, jaka była wyjściowa cena rynkowa. Warto korzystać z takiego miejsca o tyle, że dochód ze sprzedaży książek portal ten przeznacza na cele charytatywne. Nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani zakupem książek, to możemy w tym miejscu sprzedać swoją literaturę. Książki, które już przeczytaliśmy i ktorych nie musimy mieć w domu, mogą zostać sprzedane za cenę zaproponowaną nam przez portal (trzeba wysłać administratorom numer ISBN książki, którą chcemy sprzedać). Gdy uzyskamy akceptację sprzedaży, księgarnia internetowa wyśle nam pieniądze na konto, a kurier przyjedzie bezkosztowo po odbiór przedmiotu do naszego domu. 

 

 

REKLAMA