aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Osoby noszące większe ubrania, tak zwane ubrania xxl, praktycznie od zawsze miały problem z dobrym, stylowym ubraniem się. Był to efekt uboczny samej rewolucji przemysłowej i jej podstawowego dogmatu – masowej produkcji.

Producenci ubrań zawsze starali się bowiem dotrzeć do jak największej grupy klientów, a ci noszą ubrania o przeciętnych, czyli mniejszych bądź uniwersalnych rozmiarach. Rozwój rynku spowodował, że powstała nisza ubrań xxl, którą obecnie stara się zagospodarować coraz większa liczba producentów odzieży. W większych rozmiarach specjalizują się także sklepy internetowe. Jest to znakomita wiadomość nie tylko ze względu na dostępność. Chęć likwidacji takiej niszy spowodowała, że osoby noszące większe rozmiary mogą liczyć na zdecydowanie lepsze produkty i ich większy wybór.

Mieszanki materiałów elastycznych

Klasyczne kroje bywają kłopotliwe dla osób noszących większe rozmiary ze względu na trochę inne proporcje ich ciał. Sklepy z większymi rozmiarami znalazły na ten problem znakomite rozwiązanie. Jest nim stosowanie odpowiednio dobranych materiałów do potrzeb osób o większych rozmiarach.

Na pierwszy rzut oka takie materiały nie różnią się od klasycznych. Jeansowe ubrania xxl to dalej jeansy, ale nie będą już wykonane w 100% z bawełny. Pojawi się w nich domieszka materiału elastycznego, na przykład lycry. Lycra zmieszana z bawełną oznacza, że jeans stanie się elastyczny, a do tego bardziej wytrzymały. Nie jest to rozwiązanie całkiem wolne od wad, ponieważ jest ono chociażby bardziej narażone na przecieranie się i gorzej znosi kontakt z bardzo ciepłymi rzeczami, ale komfort noszenia takiej odzieży na co dzień jest nieporównanie lepszy. Dużo ładniej też się prezentują od typowych materiałów, które nie chcą dostosować się do noszącej je osoby.

Stylistyka dopasowana do potrzeb

Przeglądając ofertę sklepów specjalizujących się w ubraniach xxl nietrudno zauważyć, że ich stylistyka nieznacznie, choć wyraźnie odbiega od tego, co stanowi rynkowy mainstream. Nie jest to na pewno zupełnie inna moda, ale inaczej rozłożone są modowe akcenty. Nie jest to działanie przypadkowe.

W świecie mody istnieje wiele trików, których zadaniem jest zoptymalizować wygląd osoby noszącej daną rzecz. Najbardziej rozpoznawalnym z takich rozwiązań jest stosowanie pasków pionowych i unikanie pasków poziomych. Ubrania kupowane w sklepach z większą odzieżą stosują takie rozwiązania świadomie i można zakładać, że będą na nas wyglądały znacznie lepiej, niż większe rozmiary ubrań nie przygotowanych z myślą o tej niszy rynkowej.

Urbrania XXL: https://mylady.pl/26-spodnie-plus-size

 

REKLAMA